- Order number: RAOE89EFMC
- Origin: Netherlands
- Brand: MIKADO
Rapeseed oil 1 x 10Lt Flasche, MIKADO - more
Product information "Rapeseed oil"
Rapeseed oil 1 x 10Lt Flasche, MIKADO -
| Unit: | Bottle |
| Packing per Unit: | 1 |
| Food regulatory designation: | Rapeseed oil |
| HS Code: | 15159099 |
| Ingredients: | rapeseed oil |
| Product size: | 10 Lt |
| Packaging: | 1 x 10Lt |
| Net weight: | 10000ml |
| Drained weight: | 10000ml |
| GTIN Single Unit: | 4007415017582 |
| GTIN Packing: | 4007415017599 |
| Packs per Pallet: | 72 |
| Packs per Layer: | 24 |
| Layers per Pallet: | 3 |
| Best Before: | 1 year after production |
| Storage: | Once opened the can, if product is not totally consumed, shall be transferred to a non metallic container, kept refrigerated and be used within a few days. |
| Distributor: | I. Schmidt Handlesges. mbH, Berlin |
Nutritional information (100g)
| Energy (kJ) | 3700 kJ |
| Energy (kcal) | 900 kcal |
| Total Fat | 100g |
| Of which saturated Fat | 7,5 g |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Of which sugar | 0 g |
| Fiber | k.A. |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Allergens
| Eggs and products thereof | not included |
| Peanuts and products thereof | not included |
| Fish and products thereof | not included |
| Cereals containing gluten | not included |
| Crustaceans and produtcs thereof | not included |
| Milk and products thereof | not included |
| Lupin and products thereof | not included |
| Nuts | not included |
| Celery and products thereof | not included |
| Mustard and products thereof | not included |
| Sesame seeds and products thereof | not included |
| Soybeans and products thereof | not included |
| Sulphur dioxide and sulphites | No |
| Molluscs and products thereof | not included |
Viewed