- Order number: BKOMI16SBN
- Origin: Thailand
- Brand: MIKADO
Coconutmilk 17-19% Fat, ORGANIC 6 x 3100ml Dose, MIKADO - more
Product information "Coconutmilk 17-19% Fat, ORGANIC"
Coconutmilk 17-19% Fat, ORGANIC 6 x 3100ml Dose, MIKADO -
| Unit: | Tin |
| Packing per Unit: | 6 |
| Food regulatory designation: | Coconutmilk 17-19% Fat, ORGANIC |
| HS Code: | 2106909260 |
| Ingredients: | coconut extract* 70%, water. *organically grown. |
| Product size: | 3100 ml |
| Packaging: | 6 x 3100ml |
| Net weight: | 3000ml |
| Drained weight: | 3000ml |
| GTIN Single Unit: | 4007415029080 |
| GTIN Packing: | 4007415029097 |
| Packs per Pallet: | 40 |
| Packs per Layer: | 5 |
| Layers per Pallet: | 8 |
| Best Before: | 3 years after production |
| Storage: | Once opened the can, if product is not totally consumed, shall be transferred to a non metallic container, kept refrigerated and be used within a few days. |
| Distributor: | I. Schmidt Handlesges. mbH, Berlin |
Nutritional information (100g)
| Energy (kJ) | 722 kJ |
| Energy (kcal) | 175 kcal |
| Total Fat | 17g |
| Of which saturated Fat | 15,4 g |
| Total Carbohydrate | 3,6 g |
| Of which sugar | 1,5 g |
| Fiber | k.A. |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,07 g |
Allergens
| Eggs and products thereof | not included |
| Peanuts and products thereof | not included |
| Fish and products thereof | not included |
| Cereals containing gluten | not included |
| Crustaceans and produtcs thereof | not included |
| Milk and products thereof | not included |
| Lupin and products thereof | not included |
| Nuts | not included |
| Celery and products thereof | not included |
| Mustard and products thereof | not included |
| Sesame seeds and products thereof | not included |
| Soybeans and products thereof | not included |
| Sulphur dioxide and sulphites | No |
| Molluscs and products thereof | not included |
Not available
Viewed