This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.
- Order number: BVIVI63SMPSP0
- Origin: Spain
- Brand: SPREEGOLD
BIO Apple Cider Vinegar Mix Tray 6 x 500ml PET Flasche, SPREEGOLD - more
Product information "BIO Apple Cider Vinegar Mix Tray"
BIO Apple Cider Vinegar Mix Tray 6 x 500ml PET Flasche, SPREEGOLD -
| Unit: | PET Bottle |
| Product size: | 500ml |
| Food regulatory designation: | BIO Apple Cider Vinegar Mix Tray |
| Packaging: | 6x 500 ml |
| Best Before: | 3 years after production |
| Distributor: | I. Schmidt Handlesges. mbH, Berlin |
Nutritional information (100g)
| Energy (kJ) | 75 kJ |
| Energy (kcal) | 17 kcal |
| Total Fat | 0g |
| Of which saturated Fat | 0 g |
| Total Carbohydrate | 0,5 g |
| Of which sugar | 0 g |
| Fiber | k.A. |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Allergens
| Eggs and products thereof | not included |
| Peanuts and products thereof | not included |
| Fish and products thereof | not included |
| Cereals containing gluten | not included |
| Crustaceans and produtcs thereof | not included |
| Milk and products thereof | not included |
| Lupin and products thereof | not included |
| Nuts | not included |
| Celery and products thereof | not included |
| Mustard and products thereof | not included |
| Sesame seeds and products thereof | not included |
| Soybeans and products thereof | not included |
| Sulphur dioxide and sulphites | No |
| Molluscs and products thereof | not included |
Not available
Viewed